fbpx

Wymiana szybki tylnej iPhone

Firma Apple od roku 2016 (premiera modelu iPhone 8 oraz iPhone 8 plus) zaczęła stosować w swoich urządzeniach szklane plecy. Zabieg, dzięki któremu telefony nabrały jeszcze bardziej eleganckiego wyglądu, jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Czasem uszkodzony zostanie również aparat lub obiektyw czy pojawią się problemy z funkcją Face ID (występującą w modelu Iphone X oraz wyższych) odpowiedzialną za rozpoznawanie twarzy. Warto pamiętać, że przy mocniejszych uderzeniach, obudowa telefonu potrafi się wygiąć. Wtedy wystarczy wymienić obudowę i iPhone będzie wyglądać jak nowy.

 

Naprawiamy modele iPhone

iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X
iPhone Xs
iPhone Xs Max
iPhone Xr

O wymianie tylnej szybki w iPhone

Przy naprawie bez wykwalifikowanego pracownika czy specjalistycznego sprzętu może dojść do uszkodzenia ładowania indukcyjnego, czy kłopotów z płatnością ApplePay. Zdarza się tak, gdy szkło jest podgrzewane, następnie zrywane a pozostałości ręcznie dłutowane.

Przed wymianą szybki tylnej iPhone, przeprowadzany 16 punktowy audyt ogólnej kondycji urządzenia. Serwisant otwiera telefon oraz wyjmuje jego front (wyświetlacz LCD oraz moduł flex). Odpina zarówno baterię, jak i kamerę tylną. Umieszcza iPhone na podstawce, zabezpiecza go by stabilnie leżał. Następnie uruchamia software lasera, który ma za zadanie zmapować miejsca z klejem.

Po skończonej procedurze wiązka lasera wypala miejsca, w których szybka tylna jest przyklejona do reszty obudowy. Dzięki wcześniejszemu mapowaniu wiązka jest idealnej długości oraz szerokości, więc nie ma możliwości, by doszło do uszkodzenia płyty głównej. Gdy zakończony jest proces wypalania, Serwisant podważa spudgerem odklejoną szybę.

Nakłada nowy klej oraz nową szybkę tylną. Montuje zaciski, w których telefon będzie umieszczony przez kilka lub nawet kilkanaście godzin. Na koniec zakładane są ponownie kamera tylna, bateria oraz front. W trakcie montażu urządzenie jest dokładnie czyszczone. Po skończonej naprawie urządzenie jest ponownie testowane.
Użyta przy wymianie szybki tylnej w iPhone część jest nowa oraz jest na nią udzielana 9-miesięczna gwarancja. Dobre nawyki mogą przyczynić się do dłuższej żywotności urządzenia. Wystarczy pamiętać o etui ochronnym, którego brzegi będą wystawać ponad krawędź ekranu, a także o wysokiej klasy szkle hartowanym. Żadna elektronika nie powinna być zbyt długo narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak kurz, opiłki, ciecz oraz duże wahania temperatur.

15 minut i po sprawie


Nie ma potrzeby by marnować czas i na długo rozstawać się z urządzeniem. Nasz serwisant rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka!

Oryginalne części Apple

Jako jedni z nielicznych oferujemy serwis z
użyciem oryginalnych części. Po naprawie Twoje urządzenie powróci do stanu z pudełka.

12 miesięcy gwarancji

Na wszystkie naprawy wykonane na oryginalnych częściach dajemy 12 miesięcy gwarancji! W przypadku zamienników jest to 3 miesiące.

Zakres lokalizacji naszego serwisu

Opinie o Flix