fbpx

Wymiana przycisku HOME w iPhone

Usterka przycisku Home może znacząco utrudnić używanie iPhone. Brak możliwości powrotu z uruchomionej aplikacji do ekranu głównego. Trudności z używaniem Siri czy ApplePay, to nie jedyne objawy świadczące o konieczności wymiany przycisku iPhone.

Przesłaniem do tego może być również zacinający się klawisz, wykonujący tzw. wieloklik (telefon reaguje na pojedyncze przyciśniecie jak na wielokrotne) lub nie reaguje całkowicie.

 

Naprawiamy modele iPhone

iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 8
iPhone 8 Plus

O wymianie przycisku HOME w iPhone

Do usterki tego elementu może dojść na wiele sposobów. Obok zwykłych przyczyn takich jak klasyczna eksploatacja czy uszkodzenie mechaniczne jest również zalanie oraz wadliwy łącznik na ekranie LCD. Zdarza się również problem z układem U10 czy uszkodzenie taśmy związane z nieumiejętną wymianą ekranu.


W przycisku Home znajduje się czytnik lini papilarnych – Touch-ID. Jest on przypisany na stale do płyty głównej telefonu. Po wymianie przycisku Home iPhone przestaje działać Touch-ID, urządzenie jest jednak w 100% sprawne a brak tej funkcji nie przeszkadza w obsłudze urządzenia.

Firma Apple od modelu iPhone 7 zaczęła używać przycisku z silnikiem haptycznym (imitującym naciskanie go poprzez wibracje), wcześniej był to klasyczny klawisz mechaniczny. Niezależnie od modelu wymiana przycisku Home iPhone przebiega tak samo. Zaczyna się od 16 punktowego ogólnego audytu sprawności urządzenia. Serwisant otwiera telefon oraz odpina baterie, w zależności od potrzeb czasem ściąga LCD. Demontuje przycisk Home z przedniego panelu (ekranu), następnie zakłada nową część. Jeżeli wyświetlacz był ściągany, zakłada go ponownie a także podpina baterię. W trakcie naprawy telefon jest dokładnie czyszczony a następnie Serwisant go zamyka.
Niesprawna część wymieniana jest na oryginalną, udzielamy na nią 9-miesięcznej gwarancji. Przedłużyć żywot naszego urządzenia, można wychodzącym ponad ekran etui. Wbrew powszechnej opinii etui z klapką nie chroni skutecznie, ponieważ nie zamortyzuje siły uderzenia — przeniesie je na urządzenie. Warto zawsze pamiętać o tym, by nie narażać telefonu na kurz, pyły czy zbyt długi kontakt z cieczą.

15 minut i po sprawie


Nie ma potrzeby by marnować czas i na długo rozstawać się z urządzeniem. Nasz serwisant rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka!

Oryginalne części Apple

Jako jedni z nielicznych oferujemy serwis z
użyciem oryginalnych części. Po naprawie Twoje urządzenie powróci do stanu z pudełka.

12 miesięcy gwarancji

Na wszystkie naprawy wykonane na oryginalnych częściach dajemy 12 miesięcy gwarancji! W przypadku zamienników jest to 3 miesiące.

Zakres lokalizacji naszego serwisu

Opinie o Flix