fbpx

Wymiana przycisku głośności iPhone

Jedną z rzadziej wykonywanych przez nas napraw jest wymiana przycisku głośności. Sporadyczne przypadki napraw są związane z eksploatacją urządzenia. Zdarza się, że przyciski w wyniku zużycia, zapadają się do wnętrza telefonu.

Czasem nie działają lub nie reagują na użycie. W przypadku uszkodzonej listwy volume niemożliwa staje się zmiana głośności, wyciszenia (mute), obudzenia, uśpienia, a także wyłączenia urządzenia. W modelu iPhone X oraz wyższych przyciskiem tym wywołujemy funkcję Siri.

 

Naprawiamy modele iPhone

iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 8
iPhone 8 Plus

O wymianie przycisku głośności w iPhone

Przed modelem iPhone 6 urządzenia nie były wyposażone w moduł taptic engine, który jest silniczkiem wibracji, więc w przypadku uszkodzenia przycisku głośności wibracja przestawała działać.
Proces wymiany przycisku głośności iPhone rozpoczyna się 16 punktowym audytem ogólnej sprawności urządzenia.

Serwisant zaczyna od otwarcia telefonu, odpina baterie oraz taśmy i przystępuje do demontażu aparatu, a także płyty głównej. Następnie wyjmuje niedziałającą taśmę volume i podmienia ją na działającą. Montuje powrotem na miejscu płytę główną oraz aparat. Podpina taśmę oraz baterie, po czym zamyka telefon.

 

W trakcie naprawy telefon jest dokładnie czyszczony, po zakończeniu czynności serwisowych, ponownie jest wykonywany test sprawności urządzenia.
W trakcie wymiany przycisku głośności iPhone użyta jest oryginalna cześć. Jest na nią udzielana 9-miesięczna gwarancja.

By przedłużyć żywot urządzenia, warto zadbać o dobra ochronę. Odpowiednio skonstruowane etui (takie, w którym krawędzie wychodzą ponad ekran) oraz wysokiej jakości szkło hartowane, pomogą zminimalizować ryzyko usterki mechanicznej. Używanie jedynie oryginalnych akcesoriów do ładowania (kable oraz adaptery) jest dobrym przyzwyczajeniem. Tak samo, jak unikanie zbyt długiego kontaktu z brudem, kurzem, pyłem, różnymi cieczami oraz skrajnymi temperaturami.

15 minut i po sprawie


Nie ma potrzeby by marnować czas i na długo rozstawać się z urządzeniem. Nasz serwisant rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka!

Oryginalne części Apple

Jako jedni z nielicznych oferujemy serwis z
użyciem oryginalnych części. Po naprawie Twoje urządzenie powróci do stanu z pudełka.

12 miesięcy gwarancji

Na wszystkie naprawy wykonane na oryginalnych częściach dajemy 12 miesięcy gwarancji! W przypadku zamienników jest to 3 miesiące.

Zakres lokalizacji naszego serwisu

Opinie o Flix