fbpx

Wymiana mikrofonu iPhone

Błędnie działający mikron może przysporzyć wiele problemów. Podczas połączenia rozmówca ma wrażenie, druga osoba jest w tunelu. W trakcie rozmowy głos jest bardzo cichy, przerywa go lub całkowicie zanika, prawdopodobnie należy pomyśleć o wymianie mikrofonu w iPhone

Warto rozważyć to również, gdy mikrofon działa jedynie w trybie głośnomówiącym lub jakość nagrań jest wyraźnie niższa.

 

Naprawiamy modele iPhone

iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X
iPhone Xs
iPhone Xs Max
iPhone Xr
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max

O wymianie mikrofonu w iPhone

Niepoprawne działający mikrofon często jest po prostu zabrudzony lub jest to wynik zalania urządzenia. Rzadziej powodem jest wyeksploatowanie lub mechaniczne uszkodzenie. Mikrofon jest umiejscowiony na tej samej taśmie co gniazdo ładowania (złącze Lightning), miejsce do wpięcia głośnika, anteny oraz gniazdo wibracji.


Wymiana mikrofonu w iPhone jest poprzedzona wielopunktowym testem sprawności urządzenia. Następnie telefon jest otwierany a bateria i taśmy odpinane. Po demontażu wyświetlacze LCD, wibracji, głośnika oraz anteny. Podmieniana na sprawną jest taśma z niedziałającym mikrofonem. Wyświetlacz jest ponownie montowany, podobnie wibracja, głośnik oraz antena. Serwisant podpina baterię i taśmy oraz zamyka telefon. W trakcie wymiany telefon jest dokładnie czyszczony, po skończonym serwisie ponownie przechodzi audyt.

W urządzeniach marki Apple zazwyczaj znajdują się trzy mikrofony. Podstawowy używany do rozmów, notatek głosowych oraz zawsze podczas rozmowy przy użyciu FaceTime. Zintegrowany jest z taśmą portu Lightning. Mikrofon przedni stosowany w trakcie rozmów w trybie głośnomówiącym, nagrywania filmów kamerą przednią oraz obsłudze Siri. Zintegrowany jest on z przednią kamerą. Trzeci mikrofon używany jest podczas nagrywania filmów kamerą tylna. Zintegrowany z przyciskami głośności, blokady, switchem i latarką.


Można zminimalizować ryzyko konieczności wymiany mikrofonu w iPhone, dbając o to by urządzenie nie było wystawione na zbyt długie działanie takich czynników jak pył, kurz, brud i ciecz. Stosowanie szkła hartowanego, dobrze zaprojektowanego etui oraz oryginalnych akcesoriów przyczyni się do dłuższej żywotności urządzenia.

15 minut i po sprawie


Nie ma potrzeby by marnować czas i na długo rozstawać się z urządzeniem. Nasz serwisant rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka!

Oryginalne części Apple

Jako jedni z nielicznych oferujemy serwis z
użyciem oryginalnych części. Po naprawie Twoje urządzenie powróci do stanu z pudełka.

12 miesięcy gwarancji

Na wszystkie naprawy wykonane na oryginalnych częściach dajemy 12 miesięcy gwarancji! W przypadku zamienników jest to 3 miesiące.

Zakres lokalizacji naszego serwisu

Opinie o Flix