fbpx

Wymiana aparatu przedniego iPhone

Gdy na zdjęciach wykonywanych aparatem przednim pojawiają się tzw. Artefakty (widoczne na fotografii kropki oraz plamy) lub znika ostrość, zapewne konieczna jest wymiana aparatu przedniego w iPhone

Konieczne może się to okazać również wtedy, gdy ekran nie wygasza się w trakcie rozmowy. Podświetlenie wyświetlacza LCD nie reaguje na zmianę oświetlenia (brak ściemnienia oraz rozjaśnienia ekranu). Głośnik rozmów nie działa lub nie można nagrywać filmów.

 

Naprawiamy modele iPhone

iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 8
iPhone 8 Plus

O wymianie aparatu przedniego w iPhone

Aparat przedni w telefonach Apple zamontowany jest na module flex. Jest on odpowiedzialny za czujnik zbliżeniowy oraz światła, kamerę przednią, mikrofon trybu głośnomówiącego oraz umiejscowione na nim jest również gniazdo głośnika rozmów.


Wymiana aparatu przedniego w iPhone rozpoczyna 16 punktowym audytem urządzenia. Serwisant otwiera telefon, odpina baterię oraz demontuje wyświetlacz. Następnie wyjmuje głośnik i aparat przedni, po czym podmienia moduł flex na nowy. Montuje powrotem wyjęte elementy, podpina baterię i zamyka telefon. W trakcie wykonywania naprawy telefon jest dokładnie czyszczony a po jej zakończeniu ponownie sprawdzany.

 

Zamontowana w trakcie serwisu cześć jest oryginalna i obowiązuje ją 9-miesięczna gwarancja. Konieczność wymiany aparatu przedniego w iPhone pojawia się zazwyczaj po upadku urządzenia. Dobrą praktyką przedłużającą żywotność urządzenia jest używanie wysokiej klasy szkła hartowanego, dobrze skonstruowanego etui. Warto pamiętać by telefon nie miał kontaktu z pyłem oraz kurzem.

15 minut i po sprawie


Nie ma potrzeby by marnować czas i na długo rozstawać się z urządzeniem. Nasz serwisant rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka!

Oryginalne części Apple

Jako jedni z nielicznych oferujemy serwis z
użyciem oryginalnych części. Po naprawie Twoje urządzenie powróci do stanu z pudełka.

12 miesięcy gwarancji

Na wszystkie naprawy wykonane na oryginalnych częściach dajemy 12 miesięcy gwarancji! W przypadku zamienników jest to 3 miesiące.

Zakres lokalizacji naszego serwisu

Opinie o Flix