fbpx

Układ U2 iPhone

W telefonach marki iPhone za zarządzanie zasilaniem oraz komunikacją przez gniazdo ładowania jest układ U2-IC znany również pod nazwą tristar. Gdy nastąpi jego uszkodzenie, telefon przestaje się włączać oraz reagować na ładowarkę.

Zazwyczaj nie można również podpiąć urządzenia do komputera, w przypadku kiedy to się uda, pozwala jedynie na połączenie z iTunes, ale nie pozwala na aktualizację oprogramowania. Jeżeli telefon uruchamia się, to bateria rozładowuje się w ciągu 3- 6 godzin i wyraźnie szybciej się ładuje. Telefon nagrzewa się po prawej stronie.

 

Naprawiamy modele iPhone

iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X
iPhone Xs
iPhone Xs Max
iPhone Xr
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max

O układzie U2 w iPhone

Problemy z układem U2 iPhone objawiają się podobnie do wyeksploatowanej baterii. Gdy bateria zostanie wymieniona na nową, przez zbyt duży pobór prądu przez tristar, zostanie ona uszkodzona.
Problemy z układem U2-IC są spowodowane używaniem nieoryginalnych akcesoria do ładowania.

Nie dzieje się to przy pierwszym użyciu, lecz po kilku miesiącach używania kabli oraz zasilaczy, które nie mają certyfikatu MFI, pojawiają się objawy uszkodzonego tristara. Gdy telefon jest ładowany w samochodzie, powinien zostać podpięty do kabla dopiero po odpaleniu silnika. W trakcie rozruchu może pojawić się przepięcie, które uszkodzi iPhone.

 

Wymiana układu U2 iPhone rozpoczyna się od wielopunktowego testu sprawności urządzenia. Następnie Serwisant otwiera urządzenie, odpina baterię oraz taśmy i demontuje wyświetlacz LCD. Wyciąga płytę główną, usuwa z niej maskownicę. Następnie przystępuje do demontażu układu – jest do tego potrzebna odpowiednia lutownica i mikroskop. Układ ma wymiary 3 mm x 3 mm. Usunięty tristar zastępuje nowym. Po czym zakłada maskownice na płytę główną i umieszcza całość w telefonie. Podobnie postępuje z wyświetlaczem LCD, podpina taśmy, baterię oraz zamyka telefon. Po skończonej naprawie telefon jest ponownie testowany a w trakcie serwisu czyszczony.
Wymieniony układ jest oryginalny, jest na niego udzielana 9-miesięczna gwarancja. Uchronić się przed tym problemem są w stanie jedynie oryginalne akcesoria, oznaczone certyfikatem certyfikat MFI (Made For iPhone/iPad/iPod). Dobrą praktyką jest chronienie urządzenia przy pomocy etui, którego krawędź wystaje ponad ekran oraz wysokiej klasy szkło hartowane.

15 minut i po sprawie


Nie ma potrzeby by marnować czas i na długo rozstawać się z urządzeniem. Nasz serwisant rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka!

Oryginalne części Apple

Jako jedni z nielicznych oferujemy serwis z
użyciem oryginalnych części. Po naprawie Twoje urządzenie powróci do stanu z pudełka.

12 miesięcy gwarancji

Na wszystkie naprawy wykonane na oryginalnych częściach dajemy 12 miesięcy gwarancji! W przypadku zamienników jest to 3 miesiące.

Zakres lokalizacji naszego serwisu

Opinie o Flix