fbpx

Czyszczenie po zalaniu MacBook

MacBook jest wybierany przez miliony osób na całym świecie, Rzesze fanów zawdzięcza między innymi świetnej synchronizacji danych z usługą iCloud czy dzięki przyjaznemu użytkownikowi interfejsu systemu operacyjnego macOS. Laptop jest przenośnym komputerem osobistym dzięki, któremu możemy pracować z każdego miejsca na Ziemi. Towarzyszy on użytkownikowi w biurze, domu czy podróży. Wystarczy chwila nie uwagi, aby została na niego wylana kawa czy sok. Niezależnie od tego, jaki to będzie płyn, to najważniejszym jest natychmiastowe odcięcie komputera od prądu. Jeżeli cieczy jest dużo można ją wytrzeć suchym ręcznikiem papierowym.

 

Naprawiamy modele MacBook

MacBook
MacBook Air
MacBook Pro

O naprawie po zalaniu MacBook

Nie należy próbować suszyć go suszarką, czy trząść, by wylać płyn, który jest w środku – może to przynieść odwrotny skutek. Umieszczanie urządzenia w ryżu – mimo jego właściwości higroskopijnych – nie uratuje urządzenia od skutków zalania.


Jeżeli zalany MacBook jest dalej używany, mogą wystąpić problemy z zacinającym się touchpadem, którego kursor sam się przesuwa lub drga. Niepoprawnie działająca klawiatura, która błędnie działa – również się zacina, nie reaguje na naciśnięcia klawiszy lub wpisuje sama znaki. Czasem zdarza się, że zalany MacBook działa dalej bezproblemowo. Jednak ciecz, która jest wewnątrz, spowoduje z czasem korozję płyty głównej i umieszczonych na niej podzespołów co w rezultacie uniemożliwi korzystanie z zalanego MacBooka.

 

Naprawa zalanego MacBook jest żmudnym i długim procesem. Serwisant otwiera urządzenia i demontuje każdy element, które nie jest na stałe przymocowany do płyty głównej. Każdą część umieszcza w wannie z ultradźwiękową kąpielą w specjalistycznym preparacie. Czyszczenie części trwa kilka godzin. Serwisant osusza każdy element i pozostawia do całkowitego wyschnięcia. Następnie każdy komponent jest osobno testowany, po pozytywnych wynikach zalany MacBook jest składany i testowany ponownie.

Wszystkie naprawiane usterki MacBook

15 minut i po sprawie


Nie ma potrzeby by marnować czas i na długo rozstawać się z urządzeniem. Nasz serwisant rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka!

Oryginalne części Apple

Jako jedni z nielicznych oferujemy serwis z
użyciem oryginalnych części. Po naprawie Twoje urządzenie powróci do stanu z pudełka.

12 miesięcy gwarancji

Na wszystkie naprawy wykonane na oryginalnych częściach dajemy 12 miesięcy gwarancji! W przypadku zamienników jest to 3 miesiące.

Zakres lokalizacji naszego serwisu

Opinie o Flix